Fotel najlepszym przyjacielem człowieka

Fotel najlepszym przyjacielem człowieka

Fotel jest jednym z najstarszych mebli towarzyszących człowiekowi. Bardziej fachowo, to rodzaj siedziska z oparciem na plecy wraz z podłokietnikami. Siedzisko fotela jest zwykle usytuowane niżej niż siedzisko krzesła (36–45 cm) i jest również od niego zdecydowanie szersze (50–55 cm). Podłokietniki montowane z boków siedziska dla wygody użytkownika są rozstawione w odległości ok. 55 cm od siebie i 60 cm od podłoża, zwykle tapicerowane. Tyle teorii.

Fotel

To Twój tron

Od samego początku był symbolem władzy, stanowiska, choć trudno mówić, że te pierwsze – trony wykonane z kamienia, metalu, drewna, mogły być wygodneJ. Dopiero renesans, który ukochał człowieka ofiarował mu fotele przeznaczone po prostu dla wygody. I od tego momentu mebel ten, pod względem form i odmian, nie przestaje się rozwijać.

Berżera, coiffeuse, czy gondola bergere

To tylko kilka odsłon fotela. Ten pierwszy głęboki fotel rokokowy, typowy dla meblarstwa w stylu Ludwika XV i Ludwika XVI miał pełne, zaokrąglone, nieco cofnięte oparcie, również nieco cofnięte i lekko rozchylone ramiona oraz niskie siedzisko z narzuconą luźno poduszką. Taki fotel był miękko tapicerowany włącznie z ramionami. Pierwotnie obijano go tkaninami ze scenami pasterskimi (skąd nazwa).

Z modelu coiffeuse pewnie dziś najchętniej korzystaliby fryzjerzy i makijażyści. Ten mały fotel z niskim oparciem, zazwyczaj wyplatany lub kryty skórą od XVIII wieku był używany przy układaniu fryzury, pudrowaniu.

Fotel 1

Funkcjonalność na sprężynach

Do dziś producenci mebli, także i my w http://www.studio-tkanin.pl/ wykorzystujemy XIX-wieczny wynalazek tapicerki sprężynowej, ponieważ fotel to jeden z najważniejszych mebli w naszym życiu. Od czasu przyjścia na świat, samodzielnej nauki jedzenia, dbania o zęby, jazdy samochodem, spędzania wielu godzin w pracy, wylotu w wymarzoną podróż, aż do momentu tylko Twojej chwili domowego popołudniowego relaksu.

Potrzebujesz fotela - zwróć uwagę, na co zwrócić uwagę

Na ergonomiczność, rozmiar, obecność podnóżka, kolor, rodzaj materiału, z którego jest wykonane obicie fotela. Może on idealnie komponować się z salonem, albo być wyraźnym reprezentantem Twojego stylu.

W Studiu Tkanin Nandoo chętnie podkreślamy indywidualizm, sympatię, przywiązanie do tradycji, stąd kolekcja „mebli narodowych”. Dopasowana do tego, kto kocha swój, czy inny kraj, szaleje z emocji na stadionie, kiedy gra Chelsea Londyn, zadziera nosa jadąc volvo.

Fotel Polak

Nasza pracownia tchnie nowe życie w Twój zniszczony zagłówek łóżka, zdeptane czasem pufy, bo to, co przyświeca naszej pracy, to jak najlepsza realizacja TWOICH MARZEŃ.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code
Porównaj