Skandynawia moja miłość

Skandynawia moja miłość

O co chodzi z tą Skandynawią? Dlaczego wielu klientów naszego studia, czy współpracujących z nami projektantów zakochało się w tej „lodowatej” stylistyce? Podejrzewaliśmy nawet, że to chwilowa fascynacja inspirowana przygodami księżniczek Anny i ElzyJ, ale nie, miłość do skandynawskiego stylu w aranżacji wnętrz nie słabnie. To uczucie się rozwija, strony angażują się coraz bardziej, związek jest trwały, a jego owoce przechodzą najśmielsze oczekiwania.

Kojące wnętrze

Właśnie takiego argumentu najczęściej używają ludzie urządzający, czy remontujący mieszkanie, sympatycy stylu skandynawskiego. Chcą po powrocie do domu znaleźć się w przytulnej, jasnej przestrzeni, która pozwoli się wyciszyć, złapać oddech. Profesjonaliści dokładają do tego komfort, elegancję, swoistą przejrzystość i piękno. Jedni i drudzy mają na myśli to uczucie, kiedy przekraczasz próg wywietrzonego mroźnym powietrzem i rozświetlonego ostrym słońcem mieszkania i wiesz, że jesteś we właściwym miejscu.

Funkcjonalne meble

w skandynawskim stylu są dobrej jakości. Mamy na myśli wysoką jakość materiałów, ich naturalność. Meble przeznaczone do różnego rodzaju wnętrz mają wspólne cechy – są jasne i mają lekką, prostą formę. Mając też nietypową wielkość, idealnie wpasowują się w małe wnętrza, zajmują niewiele miejsca, a przy tym często łączą w sobie dwie funkcje – fotela i sofy, półki i stolika. Taka neutralna baza daje zaproszenie barwnym, unikalnym dodatkom – poduszkom, obrazkom, pufom. Trudno więc tu mówić o designerskiej nudzie.

­­Kolory dała natura

Kolory we wnętrzach skandynawskich odgrywają ogromne znaczenie i pochodzą prosto z natury. Sięgając po farby, tkaniny, czy tapety do aranżacji zdecydujemy się więc na chłodne „północne” odcienie bieli, szarości, beżu. Czy wnętrze w takich kolorach nie będzie zimne i smutne? - pytają klienci. Odpowiadamy natychmiast – nie, tak dobrane barwy odbijają światło i optycznie powiększają pomieszczenia. Dodatkowo szarość, biel aż proszą się o „przełamanie”. Odważnie na ścianę niech wejdzie np. granat, grafit. Dodatkowo ważne jest to, aby pamiętać, że jasna kolorystka nadaje świeżości wnętrzu i doskonale współgra z charakterem skandynawskich, jasnych mebli.

Niedoprasowane? Nie szkodzi

Konsekwentnie, tkaniny są naturalne, miękkie, o wyrazistych splotach. W kolejce stoją bawełna, jedwabie, cienka wełna, len. Broń Boże poliestry!!! Materiały mogą sprawiać wrażenie niedoprasowanych. Intuicyjnie do jasnych mebli, piaskowej podłogi i pastelowych ścian w stylu skandynawskim dobierzesz zasłony w kolorze pochmurnego nieba, wzburzonego morza. Z naszego doświadczenia wynika bardzo istotna rzecz, wnętrza w tych kolorach nie nudzą się ich mieszkańcom za szybko :).

Geometria i spokojny pejzaż na ścianie

Tapety w stylu skandynawskim naprawdę odmienią Twój dom! Geometryczne, odważne wzory i niebanalne kolorystyczne mariaże są tym, co sprawi, że twoje wnętrze będzie przedmiotem pożądania rodziny i znajomych. Dobrze, jeśli tapeta nawiązuje też kolorystycznie i wzorniczo do natury krajów północnych. Szukaj więc tych z drzewami, wodą, motywami zwierzęcymi. W http://www.nandoo.pl/ polecamy kolekcje Decor Maison, EIJFFINGER, Villa Nova, Designers Guild,
czy Ridex.

Styl prawie idealny

Wielu znawców przedmiotu tak go ocenia. Uniwersalny, niebanalny, nienarzucający się, dający harmonię i tworzący piękno. Dom w stylu skandynawskim to doskonała baza do swobodnego rozwoju jego mieszkańców. Może w nim tkwi sekret sukcesu Abby, czy Jo Nesbø? Spróbuj.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code
Porównaj